Antywirus na Android

Antywirus na Android - iMe Polska

Pewnie większość z Was zastanawia się jaki jest najlepszy antywirus na android. Dziś oferuje się nam tak szeroki wybór, że dla laików może okazać się on poważną zagadką. Właściwa decyzja, która zapewni satysfakcję użytkownika będzie możliwa od razu po przeczytaniu naszego wpisu 🙂 Zatem do lektury nasi iMe Friends 🙂

Na początku należy wspomniane antywirusy podzielić na dwa rodzaje, a mianowicie na wersje płatne i darmowe, a następnie odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, co czynimy poniżej specjalnie dla Was.

Płatne wersje.

Niestety system android często stanowi cel ataku hakerów i cyberprzestępców. Dobrej jakości program antywirusowy powinien więc skutecznie ochronić nasz system. Oczywiście za dobre oprogramowanie trzeba odpowiednio zapłacić. Obecnie najlepszy antywirus na android – wg najnowszych testów – to Sophos. Wiedzie on prym pod względem jakości ochrony oraz swojej użytkowności. Ponadto ma rozbudowaną gamę funkcji dodatkowych bardzo przydatnych przy częstym korzystaniu z systemu android. Drugie miejsce niezaprzeczalnie zajmuje program BitDefender, który ma bardzo dobre opinie wśród jego użytkowników. Zatem na pytanie jaki antywirus na android? z czystym sumieniem można polecić dwa wyżej wymienione.

Darmowe wersje.

Wersje bezpłatne są oczywiście gorszej jakości, co nie znaczy, że nie bywają skuteczne. Warto w tym miejscu pamiętać, że każda – nawet najbardziej nikła zapora – może uchronić system przed niechcianym wirusem. Pośród darmowych oprogramowań na szczególną uwagę zasługuje Kaspersky Internet Security posiadający jako jedyny program unikatową możliwość robienia zdalnych zdjęć potencjalnemu złodziejowi. Drugim darmowym, godnym polecenia antywirusem na android jest znany i ceniony na rynku Avast. Cechuje się on wysoką skutecznością i funkcjonalnością. Jako jeden z nielicznych zawiera interfejs w języku polskim, co dla niektórych może się okazać argumentem przeważającym.

Antywirus na Android: Podsumowanie.

Podsumowując – który darmowy antywirus na android spełni oczekiwania iMe Friends? Musicie wiedzieć, że oprogramowania są oceniane według trzech zasadniczych kryteriów: skuteczności ochrony, użytkowości oraz funkcji dodatkowych. Wszystkie trzy są bardzo istotne, dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak często korzystamy z Internetu w urządzeniu mobilnym oraz które kręgi sieci są najbardziej ryzykowne. Ważne, aby pamiętać, iż często wersje darmowe działają przez ograniczony okres czasu – najczęściej jest to 30 dni, co nie zmienia faktu, że dobrze mieć w swym urządzeniu odpowiednią ochronę i cieszyć się jej skutecznością.

Mamy nadzieję, że powyższym wpisem rozwialiśmy Wasze wątpliwości co do wyboru antywirusów na android. Do przeczytania iMe Friends 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*