Jak przyspieszyć komputer?

Jak przyspieszyć komputer? - iMe Polska

Jak przyspieszyć komputer? To pytanie zadajemy sobie bardzo często, ale nie zawsze potrafimy sobie na nie odpowiedzieć W tym artykule postaramy się w prosty sposób wyjaśnić jak rozwiązać ten problem.

Jak przyspieszyć komputer?

Powolna praca każdego sprzętu bywa irytująca. Dlatego niezależnie od tego czy na co dzień korzystasz z laptopa, czy też z komputera stacjonarnego, prędzej czy później urządzenie zaczyna nabierać żółwiego tempa i jest to normalna kolej rzeczy. Szczególnie, jeśli korzystasz z tych sprzętów regularnie. Nie znaczy to jednak, że w walce z powolnością jesteś bezbronny – zazwyczaj takie spowolnienia są objawem problemów z oprogramowaniem, a nie z samym komputerem, a to oznacza, że pozbyć się ich możesz we względnie prosty sposób i bez żadnych nakładów finansowych. Jak to zrobić? Poniżej kilka porad dla naszych iMe Friends.

Sprawdź program antywirusowy

Nie każdy program antywirusowy jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Antywirus powinien być przede wszystkim zsynchronizowany z jego działaniem i to w miarę możliwości klarownie, w przeciwnym razie będzie pożerał zasoby systemowe i sprawi, że polecenia innych programów będą wykonywane znacznie wolniej. Aby pozbyć się problemu – poszukaj programu antywirusowego dedykowanego dla Twojego systemu.

Czyść system

Zwalnianie systemu bywa oznaką tego, że uruchamia się duża ilość aplikacji, które nie tylko nie są nam potrzebne, ale z których istnienia w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. Oczywiście najlepszym pomysłem jest w tym wypadku usuwanie na bieżąco tych programów, z których nie korzystamy, jednak w praktyce mało kto wykonuje takie czynności. Rozwiązaniem „dla leniwych” będzie więc program do czyszczenia komputera, a dokładniej, różnych niepotrzebnych plików systemu. Narzędzie automatycznie usunie z dysku twardego ‚śmieci’ i pozwoli znów cieszyć się pełną sprawnością komputera.

Przeprowadź defragmentację

Poszczególne aplikacje na dysku twardym rzadko kiedy znajdują się na sąsiadujących ze sobą klastrach. Oznacza to, że aby aplikacja została otwarta, system musi dotrzeć do kilku, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lokalizacji dysku. Im bardziej dane są rozrzucone po pamięci, tym dłużej trwa ich ładowanie. Rozwiązaniem będzie defragmentacja dysku, podczas której specjalne narzędzie zmienia lokalizację poszczególnych danych w taki sposób, aby w przyszłości uruchomienie programu trwało zdecydowanie krócej. Defragmentacja trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut, zdarza się jednak, że dochodzi nawet do kilku godzin, wszystko w zależności od ilości danych, które tam przechowujecie.

Jak sami widzicie, w kwestii optymalizacji pracy komputera można poszaleć z rozwiązaniami. Kilka kliknięć, chwila cierpliwości i możecie cieszyć się sprawnie działającym sprzętem. Warto dbać o to na bieżąco. Zatem do dzieła i do przeczytania iMe Friends 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*