Poradnik kupującego: komputer do Internetu i prac biurowych

Poradnik kupującego: komputer do Internetu i prac biurowych

Dobry, przeciętny komputer- czyli co wybrać do biura?

Różnorodność sprzętu komputerowego jest ogromna. Od potężnych, superwydajnych ultrabooków, aż do prostych netbooków, służących tylko do przeglądania internetu. Czy na dobry komputer, dostosowany do naszych potrzeb trzeba wydawać dużo pieniędzy? Czy im więcej pamięci RAM, tym lepiej? Jaki komputer powinien znaleźć się na biurku Twoich pracowników? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Wydajność a funkcjonalność

Popularnym trendem szybko rozwijającej się myśli technicznej jest tworzenie coraz bardziej wydajnych urządzeń, które będą w stanie sprostać każdym wymaganiom. W pogoni za coraz to nowymi rozwiązaniami zapominamy o jednym bardzo ważnym słowie. Jest to funkcjonalność. Przed zakupem komputera, warto zastanowić się, do czego ma nam służyć. Jeśli Twój sprzęt ma sprawdzać się podczas korzystania z zaawansowanych programów graficznych, to powinieneś zdecydować się na zaawansowaną kartę graficzną i wydajny procesor. W przypadku gdy kupisz taki sam komputer, jedynie do przeglądania internetu lub prac biurowych, prawdopodobnie spora część jego funkcjonalność nie będzie wykorzystywana- chociaż za nią zapłaciłeś.

Trzy żelazne zasady

Praca biurowa jest różnorodna. W jednym biurze wystarczy zwykły komputer stacjonarny, w innym potrzebny jest przenośny laptop, którym można podłączyć się do projektora.
Jeśli chcesz, aby Twój komputer do biura spełniał oczekiwania, musisz kierować się następującymi zasadami:

Laptop czy stacjonarny?

Zastanów się jaki komputer będzie najlepszy dla Twojego biura i przede wszystkim jaki komputer spełni oczekiwania pracowników. Jeśli w miejscu pracy, jest mało miejsca, warto pomyśleć o jednym z supermałych komputerów takich jak Intel Compute Stick, lub MSI Cubi N. W obu przypadkach są to miniaturowych rozmiarów komputery. Pierwszy wielkością przypomina pendrive, natomiast drugi kostkę o wymiarach 11 × 11 cm. Jeśli natomiast szukasz laptopa, godnym uwagi modelem jest ekonomiczny Lenovo 110-15IBR.

Kupuj tylko to, czego potrzebujesz!

Komputer do biura nie musi posiadać dedykowanej karty graficznej. Zintegrowane rozwiązania w zupełności wystarczą do przeglądania stron internetowych lub pracy z pakietem Office. Oprócz tego, do tych celów nie warto kupować komputera, który posiada więcej niż 2GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o procesor, to rozwiązania takie jak Intel Core I3, są dobrymi i nadal niezawodnymi rozwiązaniem.

Używaj z głową!

Wiedz, że nawet najlepszy komputer do biura, potrzebuje konserwacji. Pamiętaj o regularnych przeglądach, czyszczeniu układów chłodzenia i aktualizacjach systemu. Zainstaluj antywirus, aby chronić się przed złośliwym oprogramowaniem.

Najlepszy komputer do biura

Poznałeś różnicę miedzy wydajnością a funkcjonalnością oraz znasz trzy zasady dobory sprzętu komputerowego. Reasumując idealny komputer, powinien być uszyty na miarę. Wydajny dokładnie tak, jak tego potrzebujesz i funkcjonalny w zależności od potrzeb. Kierując się tymi zasadami, jesteś w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*