Jak zablokować wyskakujące reklamy w chrome

Jak zablokować wyskakujące reklamy w chrome

Wyskakujące reklamy w Chrome? Pozbądź się ich!

Praktycznie każdy z nas zetknął się z sytuacją, gdy przeglądając ulubioną stronę internetową w najmniej oczekiwanym momencie pokazuje się okienko z informacją, że właśnie wygrałeś Iphone’a, milion dolarów lub darmowy pobyt w wiosce Masajów. Reklamy takie są oczywiście bujdą. Jeśli Twój problem to wyskakujące reklamy chrome to ten artykuł jest własnie dla Ciebie.

Skąd biorą się uciążliwe okienka?

Wyskakujące reklamy są źródłem dochodu ich autorów. Okienka, które nagle pojawiają się podczas przeglądania stron internetowych, noszą nazwę pop up. Są jedną ze składowych uciążliwej formy reklamy internetowej, którą jest adwere. Skąd więc takie programy biorą się w naszym komputerze?
Zdarza się, ze podczas instalowania niektórych darmowych aplikacji, jeden z takich „umilaczy” zainstaluje się razem z pożądanym przez nas programem. Paradoksalnie, działanie takich reklam powinno być wyszczególnione w regulaminie aplikacji. Nie oszukujmy się. Mało jest osób, które wnikliwie analizują regulamin każdego programu instalowanego na swoim komputerze. Niestety, przez to bardzo często borykamy się z problemami złośliwego oprogramowania.

Jak zablokować reklamy w chrome?

Istnieje kilka sposobów, na pozbycie się pop upów ze swojej przeglądarki.

Pierwszą linią obrony przed tego typu złośliwym oprogramowaniem, jest narzędzie do czyszczenia chrome. Pobierz aplikację  aplikację, a następnie uruchom ją. Na ekranie pojawi się pasek ładowania i informacja, że trwa wyszukiwanie złośliwego oprogramowania. Jeżeli na twoim komputerze znajduje się niepożądany program, który należy usunąć zostaniesz o tym poinformowany. Po odnalezieniu złośliwych aplikacji w prawym dolnym rogu okienka pojawi się przycisk „Remove”. Należy go nacisnąć, zaczekać aż komputer usunie niepotrzebne pliki, a następnie zrestartować wyszukiwarkę. Warto wspomnieć, że narzędzie jest polecane przez wsparcie techniczne Google Chrome, a co najważniejsze jest szybkie, proste, i radzi sobie z większością złośliwych programów.Jeśli okienka nadal wyskakują podczas przeglądania stron internetowych, oznacza to, że problem jest poważniejszy. Uruchom swojego antywirusa, i przeskanuj komputer. Postępuj zgodnie z poleceniami Twojego programu ochronnego.

Możesz też skorzystać z darmowego oprogramowania Malwarebytes, które usuwa większość niechcianych plików, z którymi nie radzi sobie narzędzie do czyszczenia chrome.Inną metodą jest po prostu zresetowanie ustawień przeglądarki. Jest to jednak metoda dość inwazyjna, ponieważ przywróci Twoją przeglądarkę do ustawień początkowych. Wszystkie zapisane zakładki, ulubione strony zostaną i najczęstsze wyszukiwania zostaną usunięte. Aby to zrobić w prawym górnym rogu wyszukiwarki Chrome wciśnij przycisk ustawień. Następnie zjedź na sam dół strony, i wciśnij przycisk „Zaawansowane”. Zjeżdżając ponownie na sam dół strony odnajdziesz przycisk „Resetuj”, którego naciśnięcie spowoduje przywrócenie przeglądarki do ustawień początkowych. po tych zabiegach wyskakujące reklamy chrome, powinny zostać usunięte na dobre.

Ku przestrodze

Wiesz już jak zablokować reklamy w chrome. Pamiętaj jednak, aby pobierać aplikacje z zaufanych źródeł. Dobrze zastanów się przed ściągnięciem podejrzanego programu. Oprócz tego staraj się przeczytać, chociaż pobieżnie, regulamin aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*